Αρχή του αγώνα -προθέρμανση των παικτών του Απόλλωνα Σμύρνης
Γενική εικόνα πριν την έναρξη με την προθέρμανση των ομάδων
Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο
Τέλος του αγώνα -ανταλλαγή φανέλων μεταξύ των παικτών
Τέλος αγώνα , το νικηφόρο 3-1 είναι γεγονός και ο κόσμος χειροκροτεί την προσπάθεια των παικτών
Τέλος αγώνα και οι τελευταίοι έχουν φύγει , και  εδώ βλέπουμε μια πανοραμική όψη του γηπέδου από την θύρα 14.

Παρακολούθησα τον αγώνα από την θύρα 9.

Σε ένα ματς που μέχρι το 80ο λεπτό φαίνονταν ως φιλικό , από πλευράς Παναθηναικού , μέσα σε ένα δεκάλεπτο η ομάδα νίκησε την κακή αγωνιστική της συμπεριφορά και πήρε τη νίκη με σκορ 3-1.

Μέγας Μπεργκ , κατά την προσωπική μου άποψη , τουλάχιστον ίσος , αν όχι καλύτερος του Τζιμπρίλ Σισσέ. Πολύ καλή η άμυνα  και ας δέχθηκε ένα γκολ.

Γενικά , τέτοια ματς , ο Παναθηναικός θα πρέπει να τα καθαρίζει νωρίς. Είχε τις ευκαιρίες κυρίως με το τετ-α-τετ του Μπεργκ  με τον γκολκίπερ του Απόλλωνα στο 2ο ημίχρονο και κανα δύο σουτ στο 1ο ημίχρονο.

Μαχητικός ο Απόλλων , δεν αξίζει τον υποβιβασμό στη β Εθνική. Οι παίκτες του έπαιζαν με πάθος και έβαζαν τα πόδια τους στη φωτιά.

Καλύτεροι από τον Παναθηναικό , οι Μπεργκ , Ζέκα , Σίφο , Κουτρούμπας και Ντίνας. Οι υπόλοιποι ήταν καλούτσικοι , πάντως δεν έφτασαν στο επίπεδο της αγωνιστικής συμπεριφοράς των προηγούμενων τεσσάρων ματς. Επίσης οι αλλαγές που έκανε ο Αναστασίου  με Μέντες , Ατζαγκούν και Κλωναρίδη απεδείχθησαν πολύ σωστές.

Ο διαιτητής ήταν σχετικά καλός , δεν υπέπεσε στα λάθη των προηγούμενων διατησιών. Ο επόπτης που ήλεγχε την περιοχή του Παναθηναικού στο 2ο ημίχρονο ήταν απαράδεκτος. Ήταν κοιμισμένος.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα τα συνθήματα εναντίον του Καμίνη.

Κύριοι , υποψήφιοι δήμαρχοι , καταλάβετε το καλά , ότι ο κόσμος του Παναθηναικού γουστάρει πολύ τη Λεωφόρο.

Ευχαριστώ τον Πρες για την φιλοξενία των απόψεών μου , στο μπλόγκ του.