Πολλοί θα το θεωρήσετε γραφικό να μπούμε στην διαδικασία και να κάτσουμε να γράψουμε πως υπάρχει έστω και 1% πιθανότητα ,τα φιλικά του γαύρου να ήταν ολίγον στημένα ,αλλά με αυτά που έχουμε ακούσει τους τελευταίους μήνες και τις ...φήμες που αιωρούνται να θυμίζουν σενάρια απο τα πιο αρρωστημένα μυαλά ,θα κάτσουμε να δούμε πως
μπορεί ο γαύρος να έκανε απόσβεση το μεταγραφικό του budget πριν καν ολοκληρώσει τις μεταγραφές του.

Ο γαύρος ισοφάρισε στο τελευταίο 5λεπτο του αγώνα.

Ημίχρονο/Τελικό=1/Χ
Ο γαύρος ισοφάρισε πάλι στο τελευταίο 5λεπτο του αγώνα.

ΝΑC Breda - Γαύρος =2-1
Ημίχρονο/Τελικό=2/1
Ο γαύρος έχασε σειρά απο ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε στο σκορ ,αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ξεφούσκωσε απότομα πολύ και δέχθηκε μέσα σε 8 λεπτά 2 γκολ και έχασε.

SV Heerenveen - Γαύρος=5-4
Πολλά γκολ το συγκεκριμένο ματς και ακόμη μια ανατροπή κατά του γαύρο κι ας προηγείτο με 2-4 στο ημίχρονο. Ξαφνικά πάλι ξεφούσκωσε στο δεύτερο μισό του αγώνα και δέχθηκε 3 γκολ.

Γαύρος - West Bromwich=2-2
Hμίχρονο/Τελικό=1/Χ
Ο γαύρος αν κι έπαιζε μπροστά στον κόσμο του πάλι δεν κατάφερε να νικήσει και ήρθε ισόπαλος με την αγγλική ομάδα. Για ακόμη μια φορά το σκορ στο ημίχρονο δεν είχε την ίδια κατάληξη με το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΣ Γιάννινα - Γαύρος =0-0
Ημίχρονο/Τελικό=Χ/Χ
Επιτέλους κι ένα φιλικό χωρίς ανατροπή ,αλλά και πάλι ο γαύρος δεν πήρε το τρίποντο της νίκης.

Να κάνουμε τώρα μια σούμα;
Ο γαύρος δε νίκησε κανένα φιλικό ,αντιθέτως το αγαπημένο του αποτέλεσμα ήταν το Χ που συνήθως πληρώνει απο 3.25 και πάνω και το έφερε 4 στις 6 φορές.

Ενώ στα άλλα 2 ματς που έχασε ,αυτό έγινε με ολική ανατροπή που πληρώνει απο 16 απόδοση και πάνω!

ΥΣ: Μην σας φαίνονται περίεργα .Το ποδόσφαιρο έχει καταντήσει πλέον προέκταση του στοιχήματος και όχι το αντίστροφο.

ΥΣ2: Και επειδή γίνεται χαμός με τα στημένα ,μη νομίζετε πως κάποιοι θα σταματήσουν αυτό το χόμπυ ..είπαμε ,είναι αρρωστημένα μυαλά! Ίσα-ίσα ,τώρα είναι ο κατάλληλος καιρός να στηθεί όλο το σύμπαν!

ΥΣ3: Αυτά προφανώς με την ίδια ευκολία μπορεί να συμβαίνουν και σε άλλες ομάδες ,αλλά ο γαύρος μέχρι στιγμής έχει πρόεδρο και ποδοσφαιριστή που θεωρούνται ύποπτοι για στημένα.