ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΑΓΚΕΣ!

Οι παίκτες του Ντράγκαν Αντριτς πλήρωσαν το καταστροφικό πρώτο οκτάλεπτο όταν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 4-0. Από εκεί και πέρα, οι πράσινοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονο μόλις ένα γκολ πίσω στο σκορ καθώς η Μπρέσια προηγείτο με 5-4.

Η αντεπίθεση, όμως, του 2ου οκταλέπτου φαίνεται ότι τελείωσε τη βενζίνη στο ρεζερβουάρ του Τριφυλλιού καθώς στα δύο εναπομείναντα οκτάλεπτα η ιταλική κυριαρχία ήταν εμφανής. Οι Ιταλοί με συνολικό σκορ στην επανάληψη 7-3 έφθασαν στη νίκη.

Η ήττα αυτή μείωσε σημαντικά τις ελπίδες του Παναθηναϊκού για πρόκριση στην συνέχεια του θεσμού καθώς πλέον απαιτούνται δύο νίκες κόντρα στην γηπεδούχο Κατάρο από την Ιταλία και την τουρκική Γαλατασαράι.

Μπρέσια-Παναθηναϊκός 12-7
Διαιτητές: Ράντου Ματάκε (Ρουμανία), Ζόραν Τόμιτς (Κροατία)
Οκτάλεπτα: 4-0, 1-4, 3-1, 4-2.